PROGRAM DUBEN 2024

      PROGRAM DUBEN 2024

4.4. 2024    schůzka v klubovně

Úklid v klubovně, kontrola zásuvek, vyhazování všeho nepotřebného. Kontrola zápočtáků a jejich plnění, objednávka co kdo kdy a kde chce plnit, příprava ke slibu, docházka a omluvy, příspěvky vše do přehledů,  dokončení a zkoušení masek, když budeme šikovní, zbude čas i na  nové hry v klubovně.

 

11.4.2024  schůzka  ˇU Žabiček“

Kde je kouzelná rostlina – pohybovná hra k dlouhodobce . budou nalezeny a rozdány zbývající šifry.  Nové hry v přírodě.

 

12.4. 2024  DEN GAJI

Gaja je naše mocná, hodná a neuvěřitelně trpělivá matka Země. My  ji uctíváme jednou ročně výletem do přírody a soutěží  o  nejkrásnějši  odpadek v  několika kategoriích. Ke dni se váže poznání stromů   samostatné rozdělání ohně a  společné vaření v kotlíku.  Hodně záleží na počasí. Kdyby pršelo, akci přesuneme na jindy.  Upřesníme zvadlem (okolí Praby).

 

18.4. 2024 schůzka v klubovně

Velké obchodování se šiframi,  výhoda dvojic, luštění  (v maskách).  Dozvíš se kdo jsi.  Další nová hra. Nauč nás písničku.

 

25.4.2024  schůzka  Dopravní hříště Plamínkové

Jak se chovat na silnici , dopravní značky, Sraz a rozchod na stanici   metro   Pankrác  17,00,  výstup z metra

 

27.4.2024   KOMU  PATŘÍ  LES

Poznávací výprava s hrou a soutěží  Koná se za každého počasí  (upřesníme zvadlem)

 

Některé důležité podrobnosti a informace o letním táboře přinese oddílový Zpravod

PROGRAM BŘEZEN 2024

Ahoj,

ještě pár dní a je tu opravdové jaro. Stačí ho jít vyhledat. Víte kdo je velká matka Gaja a co s ní máme společného? Tak to se teď dozvíte. Taky se musíme připravit na to, že se bude prověřovat, co jsme dělali od podzimu, co umíme a co ne. Několik schůzek nám narušily prázdniny a nemoci, ted je čas to dohnat nebo nahradit.

P R O G R A M    B Ř E Z E N

 7.    schůzka klubovna -  háček , drátek, jehla, knoflík, korálek, Výměna bodů.

 14.    Vyšehrad  – hledání šifry,  buzola. Sejdeme se na stanici tramvaje Výtoň.

16.  – 17. 3.  Hledání jara  – víkendovka  na základnu v okolí Prahy. Květiny, stromy, orientace, šifra, možná vystoupáme ke zřícenině.

 21.     Schůzka  (muzeum, kostel, výstava, divadlo) upřesním,náhrada za únor,  co jsou Velikonoce, proč mají slepice barevná vajíčka .

Pokud najdu divadelní představení, využijeme toho. Pokud ne, zkusíme muzeum. Bohužel, všechna zavírají v šest. Uvítám tipy a nápady. Pokud půjdeme do kostela, naučíme se v něm správně chovat a najdeme příběh. (DVK – dějiny výtvarné kultury  2 – exkurze). Místo upřesním podle programu.

 28.     schůzka klubovna -  velikonoční dárek

 

PROGRAM ÚNOR 2024

PROGRAM  ÚNOR  2024

Ahoj, tentokrát na poslední chvíli ale snad ne pozdě.

 

1.2. 2024    schůzka v klubovně

konečně nám možná doschnou masky, takže je můžeme vyzdobit a dokončit. Kdo bude mít hotovo, pokračuje kvíz   „Naše příroda“ na body.

 

8.2. 2024    jarní  prázdniny, schůzka odpadá

 

15.2.2024  schůzka klubovna

Promítání obrázků  „Česká poutní místa  a jejich příběhy“, aneb jak rozeznat kostely a svaté v nich. Dějiny českého umění – úvod a soutěž.

 

17.2. 2024 výlet do Říčan

Náhrada za  zrušený výlet do Říčan minulý měsíc.  Program a zvadlo výletu platí v celém rozsahu (s výjimkou data, ovšem)

 

22.2.2024  schůzka  klubovna

Volná hra. Kdo co umí, přidá. Počítají se i písně a dramatické improvizace. Poprvé vyzkoušíme a ohodnotíme své masky. Další šance doplnit razítka v zápočťáku.

 

29.2.2024  schůzka  (muzeum, kostel, výstava, divadlo) upřesním

Pokud najdu divadelní představení, využijeme toho. Pokud ne, zkusíme muzeum. Bohužel, všechna zavírají v šest. Pokud půjdeme do kostela, naučíme se v něm chovat dle pravidel a zjistíme, co zajímavého tam najdeme i my. (Úvod do dějin českého umění – exkurze)

 

______________________________________________________________________________________________

Poznámka

 Prosím, všimněte si nabídky pro  příští víkendovku, rozesílanou  Zpravodajem.

Text příspěvku

PLAVÁNÍ BARRANDOV

Kam :               AQUADREAM  BARRANDOV

Kdy:                  v sobotu  13.1.2024

Sejdeme se :  výstup metra Anděl   8,45

budeme míit pár minut na přesun k autobusům.

Ten náš má číáslo 120 a  odjíždí 9,05

S sebou :         plavky, ručník, hřeben, jízdenky na MHD (zpáeční), svačina

Peníze    :        140 Kč, nebo odpis z kapesného na vstupné

Návrat  :          stanice metra Anděl 11,30  potvrdíme telefonem

 

Prosím o potvrzení účasti. Bazen potřebujeme k ověření plaveckých schopností, případně výuce. plavání. Děti to mají v úkolech zápočťáku.

PROGRAM LEDEN 2024

Ahoj lvíčata.

zdravím vás po svátcích v Novém roce.  Letos bychom měli zase trošku rozšířit naši smečku, protože potřebujeme více kamarádů na hry a výlety. Zvlášrtě doufám, že se nám podaří rozšířit o mladé lví vůdce, aby nás měl kdo chránit.

Taky potřebujeme nějaké vůdce někoho,. kdo nás naučí hrát a zpívat. Jednoho takového už máme, jde o to,  kdo se bude učit hrát a zpívat s ním. Nic to nestojí, jen trochu času každou druhou sobotu dopoledne, chuť a dobrou vůli. Můžu slíbit, že píle kterou tomu věnujeme, se nám brzy bohatě vyplatí. Podobná příležitost se hledá těžko, doporučuji využít.

V letošním roce budeme už zase všichni o rok starší a budeme umět číst a psát. Je naděje, že se to projeví v naší kronice a příspěvcích , které se o nás objeví na webu. Ten ještě není takový, jak si ho ideálně představujeme, ale to se taky určitě podaří.

Když budeme mít trochu štěstí,  možná letos získáme i vlastní táborovou základnu v přírodě a vlasní letní tábor.  Začíná vždy první srnovou neděli a letos už bude trvat 14 dní. Do té doby bychom už měli vědět , co od sebe můžeme vzájemně čekat.

Všichni bychom měli umět jezdít na kole a  měli bychom vědět, kde takové technicky bezpečné kolo sehnat, koupit, nebo alespoň půjčit. Všichni bychom měli umět plavat, nebo se alespoň chvíli udržet nad vosní hladinou a splývat.  Všichni už bychom měli vědět, že mladší a slabší mají přednost,  že si navzájem nezávidíme,  to že se vzájemně pomáháme už by mělo být samozřejmost.

Poznáme pár nových přátel z jiných oddílů, naučíme se pár nových her, dozvíme se něco o přírodě, o městě,  o dopravě,. poznáme co vlastně  už umíme my sami a jak z toho všeho mít radost . Někdo se možná naučí hrát na kdytaru, někdo kreslit či háčkovat, někdo třeba šachy, někdo uzlovat, šifrovat, někdo se vyzná v rozstlináh či kamenech, některým se možná podaří získat i oddílový šátek. Všichni se naučíme chovat na silnici, u ohně či jinak nebezpečném prostředí. Jste moc šikovní, tak uvidíme.

A to je na jeden rok práce  až … až.

K tomu nám všem přeji hodně, hodně zdraví a úspěchů.

 

LEDEN

4.        schůzka klubovna   Dokončování rozdělané práce,  co je na      nástěnce a kdo o ní pečuje,Zápočťák, co už mám a co mi ještě chybí.

 11.     schůzka kluziště (asi  Modřany – upřesním předem )

 13.     koupaliště Barrandov (upřesním předem)

 18.     schůzka klubovna -  dlouhodobka, hry a soutěž (jak vypadá batoh, svačina a pití,   uzlovačka, nůž, KPZ,  ešus, zápisník a průkazka), oddílový kroj.

 25.     schůzka klubovna -  naše zimní příroda, co o ní víme a co ne,  jak se obléknout  a co do batůžku. Vědomostní soutěž (co si vezmu na výpravu)

 27.    výprava  Okolí Prahy , mapa a buzola

Předpoklad na únor  - divadlo, dlouhodobka, ruční práce, památky Prahy . jednodenní výlety , případně zapojení do pragramů ČTU nebo náhrada vypadlých akci.

Hra na kytaru – je pro děti zdarma, bude se konat každou druhou sobotu dopoledne v klubovně, kytary máme (ovšem velké). Máme vysoce kavalifikvané instruktory a začít můžeme ihned.

Kama

ZVADLO T.K. OREGON

Kamarádi z T,K. Oregon (Česká tábornická unie Kolin),  nás pozvali k vánočnímu hrám do svého srubu v Hryzelích .  Pořádají tam touto dobou pro své děti a své kamarády hry a  dobrou zábavu,  kterou si Mladé lvice nikdy nenechaly ujít.  Gretka a Evelinka už se s Oregony setkaly v květnu na dětském dni v Kolíně a odnesly si odtud zážitky, výhru a červená pořadatelská trička. . Tentokrát si zahrajeme super hry v přírodě , posedíme večer u krbu a naladíme se do vánoční atmosféry.

KDY:                             15. – 17. 12. 2023

KDE:                              Na srubu T.K.Oregon (Hryzely)

SRAZ:                            v pátek  16,50  Metro Háje.

ODJEZD                         zastávka bus 387,  odjíždí 17,10

Varianta odjezdu          v sobotu  8,40  Metro Háje,                                            zastavka bus 387, odjíždí  9,00

Variantu odjezdu nutno zvážit a rozhodnout nejpozději na schůzce ve čtvrtek

NÁVRAT           neděle  17,00  Metro  Háje                                                Zastávka bus 387                                           CENA:               460 Kč  (zahrnuje stravu, jízdné a vše ostatní)                               

S SEBOU:  spacák + věci na spaní, baterka, svíčka, věci na schůzku (tenisák, šátek, blok, tužka, uzlovačka), teplé oblečení (i na převlečení), hygiena, ešus + lžíce + plecháček, boty (raději i náhradní), čepice + rukavice + ponožku/y na vyrábění PS: prosíme rodiče, aby náum upekli nějaké dobroty ke snídaní.

NA HRU    budou děti úptřebovat pár ponožek , klidně každou jinou, použijeme na vyrábění.

Milé Lvice,  je opravdu nejvyšší čas podívat se jak vypadá les. A toto je skvělá příležitost, ktero bychom si neměly nechat ujít.  Jedeme v každém počtu.

TĚŠÍ SE NA  NÁS  POŘÁDAJÍCÍ  ODDÍL A VEDOUCÍ             Černá Alžběta: 731 434 489, bety.cerna.2004@seznam.cz                Ozierancová Vanda:  608 203 018, papanda2004@seznam.cz          Štěrbová Barbora:  728 607 367, bajunka02@gmail.com      a spol.         

 KAMA

PROGRAM 12 . PROSINEC 2023

PROGRAM  PROSNEC 2023

Ahoj,  lvíčci, lvice a  lvíčata,

přínáším poslední letošní  program.  Začnu přehledným kalendářem, aby jste se mohli orientovat  pro vaše vlastní možnosti.

Kalendář :

Vánoční prázdniny začínají v sobotu 23. prosince 2023 a končí v úterý 2. ledna 2024. (Vánoční svátky  :  24. – 26. 12. 2023  tj neděle, pondělí , úterý) Vyučování ve školách začne ve středu 3. ledna 2024.

Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek 2. února 2024.

Jarní prázdniny pro Prahu 1 – 5  v délce jednoho týdne   5. – 11,2,2024

Lyžařský zájezd Mladé lvíce  4. – 10. 2. 2024

Schůzky v prosinci:  _

-       7. 12. 22023   klubovna příběh dlouhodobky, zápočťáky (klubovna), v maskách

Rozdělení úloh v dlohodobé hře, příběh s malou dramatizací možná promítáním. Všichni bychom už měli být v maskách. První bodování do hry.

- 14. 12. 2023   klubovna vyrábíme dárek pro kamarádku/ kamaráda. Kdo si pamatuje loňský rok tak ví, že jsme vyráběly plavací svíčky z ořechových skořápek. Kdo chce, může si to letos zopakovat. Kdo si přinese hotový dárek, může ho v klubovně krásně zabalit pod pomínkou,  že balení provede tajně a neprozradí komu je dárek určen.

  – 21. 12. 2023    klubovna setkání pod stromečkem (o čem jsou Vánoce)

-   28. 12. 2023   procházka vánoční Prahou, návštěva kostela.

Sejdeme se 17,00  na Můstku pod New Yorkrem

Výprava :  srub T.K.Oregon 15. – 17.12.2023  upřesním zvadlem

Prosím,  rozmyslete si účast a potvrďte předem.  Je to vlastně naše první oddílová výprava,  ale už ji asi opravdu potřebujeme. Zatím přikládám jen letáček, který jsme dostali jako pozvánku.

Mezi svátky žádný další výlet nechystám. Předpokládám že budete,  stejně jako já,  někde venku se svými rodinami.  Ale pokud bude mrznout, hned po Novém roce bychom mohli zkusit zase nějaké kluziště.

—————————————————————————————————-

Další důležité informace :

 Členské příspěvky za rok 2023 je třeba vyrovnat do konce listopadu.  Urguje nás ústředí.

Zvadlo na Jarní prázdniny dostanete do poloviny ledna. Počet naších dětí potřebuji vědět co nejdříve kvůli objednávce míst a taky proto, že volná místa hodlám letos nabídnout školám.

 

 

ZVADLO 25.11.2023

Text příspěvku

Z V A D L O

Kam :     Orientační závod  v Šárce

Kdy  a kde :   v sobotu  , 25.11.2023   Divoká Šárka

Jak  a kde  se  sejdeme  :  9,15  pod New Yorkrem  metro Můstek

Ke komu a s kým, co budeme dělat    Tradiční podzimní akce, pořádaná naším pražským ústředím,  je jednou z možností jak se setkat s dětmi z jiných oddílu České tábornické unie.

Akce je velmi volná, pohyb podle orientačních prvků k jednotlivým stanovištím. Říkám „pohyb“ protože o sobě předem vím, že běhat nebudu.  Ovšem kdo chce, může.

Pokud se zůčastní rodiče, prosím, děti nechte mě a projděte se samostatně.  Budeme v kontaktu na telefonu.

 Co s sebou:  Je listopad, počasí nic moc.  Když je dobré oblečení, tak to nevadí. Do batůžku  průkazka ČTU,  KPZ,  kousek staré deky pod sebe k sezení , zápisníček, několik volných papírů na kresleni a tužka. kapesní nožík, provázek nebo lepící páska a igelitový sáček (na vzorky) . Pořádná svačina a ideálně termoska s čajem.

Peníze : budeme potřebovat jen v případě, že bychom se chtěli stavit někde na zákusek a čaj. V tom případě použijeme peníze z kapesného. Kdo zatím kapesné nemá, doporučuji doplnit.

Povolené peníze u sebe :  0 (co najdu, zabavím ve prospěch všech)

Kdy  a  kam se vrátíme : Kolem 17. hod. do klubovny Opletalova, rozchod dle možnosti rodičů do 18,00

 Nebude se konat, kdyby :   0

Poznámka :                                                                                                   Andělka má možnost dopnit chybějící korálky a silně se přiblížit slibu

Pokud se Fialka doučila formality ze Zákona, má šanci udělat slib.

Klárka má šanci ukázat co už umí a zapsat korálky.

Lea má nejvyšší čas dát o sobě vědět a pořádně začít.

ORIENŤÁK 2023

PODZIMNÍ  ORIENŤÁK  V DIVOKÉ  ŠÁRCE

 Původně SBOZ – samoobslužný bezkontaktní orientační závod.

 Kamarádi pro nás také letos připravili  tradiční akci, na které můžeme ověřit svou  zdatnost a kondici. připojit se k dalším pražským oddílům a soutěžit s nimi, nebo se projít jen tak. Projít se mužeme všichni – děti s rodiči, nebo bez nich, podle nálady.

                                       Kdy :   sobota  25.11.2022

Kde :  Divoká Šárka / ze strany Vokovic

Kudy:    https://mapy.orientacnisporty.cz/mapa/homolka-2020

 Těšit se můžete na zákoutí Divoké Šárky, do kterých jste pravděpodobně ještě nezabloudili ;)

Hromadný začátek s výkladem mapy: sobota  10.00 hod.

Individuální začátek: kdykoliv do sklizení kontrol

Konec: neděle 26.11. 2023, podvečer.

Přihlašování není nutné, ale bude od vás hezké, když se přihlásíte  zde:

 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScqa8e_SwLfubkkNMQmAXtPF49cX_6OCijfcdeApznnSzNtbg/viewform

K formuláři se potom můžete vrátit a zaznamenat tam i svůj výsledek.

Mapa s vyznačenými kontrolami bude k dispozici vytištěná ráno před orienťákem pro přihlášené do čtvrtečního večera 23.11.2023.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScqa8e_SwLfubkkNMQmAXtPF49cX_6OCijfcdeApznnSzNtbg/viewform

Výsledky si můžeme do formulářů zapisovat sami, nebo je poslat Mazalovi (email: jakub.mazal.jura@seznam.cz) a on to zařídí.

Hodne zdaru přeje všem organizátor Mazal

Hodně zdaru  Mladým lvicím  zvlášť přeje Kama

 

 

 

Text příspěvku

Program listopad 2023

Klubovna 2.11.2023

Výroba hliněných modelů pro masky (kdo je nemá),  odlévání sádrové formy,

Stolní hra s kostkami („apači“ ) na pravdu a lež.

 Klubovna  9.11.2023

Odlévání forem a výzdoba  masek , kronika, výběr fotograií pro web

 Brigáda na Lečici   11. a 12.11 2023

Odpadá, moc tam o náši pomoc nestojí. Prý jsme moc mlí a jen bychom se pletli.

Schůzka  16.11.2023

Odpadá.  Využívám možnosti, že budete chtít volný pátek k prodlouženému víkendu a  odjedu na Slovensko na opožděné Dušičky.

Schůzka  23.11.2023

Střelecký ostrov,  pohybová hra se značkami a zprávou

 Výprava do přírody  25 . a  26.11.2023

Podle zájmu na oba dny, s přespáním ve srubu T.K.Mustang v Březí u Kolína (solidní dřevěný srub s topením na dřevo), patří naší organizaci. Oblíbené místo.

Případně srub plaňanských skautů ve Stříbrné Skalici – vzpomínka na prázdniny.  Pokud se rozhodnete jen pro sobotu,  budeme si hrát v lesoparku Hostivař, nebo Kunratice..

Klubovna  30.11.2023

Kdo to nestihl, může si dokončit masku. Začne příběh dlouhodobky. Když zbyde čas,  je to prostor na plnění zápočtových korálků, příravy ke slibu,  rozdělení do zájmové skupiny (značky, uzle, kytky , zdravotník, kronikář , táborník apod.) a zdokonalit se ve své odbornosti.

PROGRAM  PROSINEC   rámcově

Schůzky v klubovně – zaměřeny na dlouhodobku (výtvarná a dramatická)

Vánoční večírek , posezení při stromečku a svíčkách s koledami a dárečky, s možnou účastí rodičů

 Procházky  -  malostranská zákoutí, Karlův most. návštěva kostela (betlem)

O čem jsou Vánoce?  Stále s tematem dlouhodobky

Akce  – knihovna, nebo kino – divadlo, výstava  (?), koupaliště, tělocvična

 Zimní výprava do přírody  (dle možností,  počasí a přihlášek)

Počas svátků se schůzky nekonají (pokud se nedomluvíme jinak).

PŘIDEJ SE K NÁM

Text příspěvku

JSME TAKÉ NA FB

Ve vyhledávači FB si najdi  – MLADÉ LVICE tábornický klub. Je tam pár dalších informací a fotografií. To hlavní ovšem stále chybí, ale až bude doplněna i Kronika,  bude na co koukat.

Vítáme návrat odrostlých, ale stále Mladých lvic

Mezi jejich první akce patřila burza dětského oblečení a hraček, kterou  připravily ještě na konci srpna.

Od srpna vede Kristýna pravidelné  sportovní  středy s jogou. Členky a maminky si sem chodí pro zdraví, protažení a relaxaci.  

Nový školní rok 22/23

Na jaře Jirka dokončil instalaci nového nábytku a tak máme konečně po generální rekonstrukci klubovnu v pořádku, Teď už čeká  jen na své nové obycatelky.

PRŮZKUM ZÁJMU

Máme konečně opravenou, čistou a krásnou klubovnu a nic nám už nebrání znovu nabírat  nováčky. Máme tu některé novinky. Nově už nebudou v oddíle jen dívky, přijímáme i chlapce, ideálně ty úplně nejmenší, ve věku od pěti – šesti let.

Oddíl je rozdělen do čtyř skupin po pěti členech, dvě skupiny jsou chlapecké a dvě dívčí, každou skupinu vede starší šestník – šestnice.

Na schůzky se scházíme většinou v klubovně, dle tradice ve čtvrtek od 17. do 18,30 hod.

Budou se opět konat procházky, výlety a pobyty, včetně táborů . Ten nejbližší bude experimentální, přizpůsobený tomu, že je určen velmi malým dětem a novému kolektivu. Proti těm, na které jste byli zvyklí , tento příští bude trvat pouze 14 dní, opět na začátku srpna a opět v indiánských teepee.

Významnou novinkou letošního letního tábora je možnost přijít či odejit během pobytu podle možností kdykoliv. A nejvýznamnější specialitou tábora je možnost společného pobytu rodičů, kteří se mohou a nemusí zapojit do  programu s dětmi.  Ubytování budou ve volných kapacitách tábora, případně ve vlastních stanech.

Vše ostatní bude domluveno na informační schůzce .

Přijímáme přihlášky do oddílu i na tábor.  Přednost mají členové oddílu. Celková kapacita oddílu je 20 dětí.

Moje milé Lvice, těším se na Vaši zkušenou pomoc  a Vaše potomky.

Kama

Úklid v malém skládku

Do pravidelné revize materiálu  a do úklidu ve skládku se  můžeme letos pustit dříve. Zůstane nám tím trochu času na opravy. Zjišťujeme zájem a termíny.

Hlaste se u Katky

DRACI

Již tuto sobotu  budeme, jako každý rok,  soutěžit o vítězného draka v kategorii „nejhezčí“ a „nejlepší“,  . Také letos budou hlediska čistě subjektivní, hodnocení nespravedlivá a vitězů několik. Všichni  vítězi obdrží ovace a všeobecný obdiv, takže určitě stojí za to bojovat.

Připomínám, že  v klubovně se sice netopí, ale stále  ještě se dá vydržet u přímotopů.  Kdo ještě draka nemá,  stačí se domlubvit a zkusit to svépomocí. Materiál vlastní.

,

Přidejte se k nám

Text příspěvku

S košíkem do lesa

Procházka  z Dobříše přes Studený vrch do Hostomic  s košíkem za odpadky. 3.10.2020

Potkaly  jsme zajímavou  mladou rodinu se psy. Brzo jsme zjistily, že ti lidé venčí staré psy z nedalekého psího útulku, pro které jsou takoví lidé jedinou možností jak se na chvíli dostat z kotců ven. My jsme se zase mohly pochlubit  krásnými úlovky,  zvláště obaly od sušenek ,  plastovými lahvemi a dvěmi plechovkami od piva.

Ještě jedno rozloučení s létem

Hezkou fotku přinesla  Zoi,  je z posledního večera u vody. Kdo byl s námi v Konětopech,  přesně ví  o čem ten obrázek je.  Kdo nebyl  …. tak příště