OREGON DĚTEM – pozvánka

Jako každý rok,  také letos pojedeme pomoct kamarádům s přípravou dětského dne.  Koná se na stejném místě jako loni  (teda nikoliv na ostrově, Poupě), ale nikoliv v sobotu, ale už v pátek 1. máje.  Sejdeme se na Masaryčce pod hodinami 9,30 hod. Jako vždy  párky a limču dostaneme, přesto  doporučuji pořádnou svačinu s sebou. Zvadlo  visí v klubovně.

Plaváček – nejmenší vlnka

Pozvánka

Plánujeme plavecký výcvik pro neplavce, začínající plavce a skoroplavce. Zatím přijímáme přihlášky, vše ostatní se bude řešit podle toho kdy se nás sejde aspoň dvacet .
Členství v oddílu není podmínkou.

FOTOTRAMP

Dostali jsme pozvánku z našeho ústředí.  Můžeme si udělat vlastní předkolo s kategorií pro nejmenší – ta bude možná nejzajímavější.Přikládám tu pozvánku,  další instrukce jsou v klubovně a na webu ústředí ČTU.

Krásné  fotky z výletů, táborů, víkendovek, trampů, nebo jen postřehy ze života a momentky z krajiny  – soutěží Fototramp chceme dát možnost všem členům ČTU pochlubit se se svýmifotografiemi. Máte-li nějaký zajímavý příspěvek, určitě se nebojte nám jej poslat. Soutěžení je jednoduché a uděláte tím radost i ostatním. POJĎTE DO TOHO!

Pozvánka Fototramp

Termíny školních prázdnin – jaro 2015

                
                                                                                                  Velikonoční prázdniny :  čtvrtek 2. 4. a pátek 3. 4. 2015

Jarní prázdniny 2015 – na běžkách

Konečně na facebooku

Jsme na facebooku ! Takže co nenajdeš tady, najdeš tam.  Nejen že tam máme vlastní skupinu , ale dokonce i  vlastní  fejsbukovou adresu  www.facebook.eu/mlade.lvice

Dlouhodobka

Tee -tee  sděluje, že příběhy  ze Starých pověstí českých  Šemíkovým skokem do Vltavy nekončí. V malbě mapy se bude pokračovat i v dalším dílu.

Pozvánka na tvořivý víkend

Z našeho ústředí (Wohryzek ) přišla  pozvánka. My asi budeme tou dobou v Harrachově, pozvánka je pro ty co zůstanou v Praze.

Koná se 6 .- 8.3.2015  v klubovně  ústředí Kazašská 6 . Pokud nás bude alespoň pět, půjdeme společně  (sejdeme se v naší klubovně,  doprovod Myš).

Vezmeme si korálky, drátky kleště,  kůžičky, barvy a svačinu, ovoce a něco dobrého. Čaj dostaneme.

Koberec v klubovně

Jak jste si všimli, v klubovně máme krásný světlý koberec, který je sice hřejivý od podlahy, ale velmi snadno se ušpiní. V předsíni je pytel návleků, které je nutno používat. Paní Gabina je vzala vyprat, tak pokud tam ve čtvrtek ještě nebudou , je třeba podrážku přezůvek před obutím umýt a vysušit !!!

Ty návleky jsou různé velikosti, vybírejte tu svoji.

Nedělní bruslení

Vzhledem k lyžařskému výletu asi tentokrát odpadne nedělní bruslení. Myš vzkazuje že se nás musí sejít alespoň pět (mimo ní). Zájemci, ozvěte se ji telefonicky nejpozději do pátku.

Víkend v Peci pod Sněžkou

V pátek 13.2. odpoledne odjíždíme do Pece pod Sněžkou  – stejná chata ve které jsme byli už na podzim, vracíme se v neděli.  Tentokrát bereme pouze běžky. Běžky si můžete vyzvedávat na Můstku nejpozději ve čtvrtek do 18. hod. Ostatní instrukce ve Zvadle.

25. VÝROČÍ NAŠEHO ODDÍLU

Letos v   březnu to bude právě  25 let, co jsme odjeli na naše  první společné jarní prázdniny. K tomuto výročí se připravuje

  • začínáme sektáním s kamarády, plaňanskými skauty, kteří oslavují v podobné době    stejné výročí jako my (leden)
  • příběhy ze starých kronik,  odpoledne s promítáním  v klubovně (únor )
  • jarní výlet na běžkách (březen )
  • slavnostní výroční oheň  (duben)
  • tradiční dětský den Oregon dětem (květen)
  • velký letní vandr – pro jezinky a starší  (červen)

Výročí skautů v Plaňanech

Kamarádi z Plaňan oslavili 25. výročí znovuzaložení svého střediska. Byla z toho velká sláva s průvodem a skautskými písněmi v místním rozhlase. Před průvodem jel alegorický traktor , táhl vlek s minitábořištěm a státní vlajkou.  Průvodu se účastnílo zastupitelstvo obce,  náčelstvo skautů, místní hasičský sbor, děti, hosté – i my,  rodiče z nichž  skoro všichni v běkterém z oddílů vyrostli.  To prasklo, když se promítaly obrázky z kronik a  kdekdo z dospěláků pokřikoval „Hele, to jsem já !“  (další obrázky v galerii).

POZVÁNKA DO PLAŇAN 24.1.2015

19. středisko Jinák Plaňany nám posílá pozvánku  na oslavu 25. výročí  obnovení činnosti. My za dva měsíce oslavíme vlastní 25. výročí , takže  můžeme slavit s kamarády společně.  Začínají  pochodem z náměstí od sochy sv. Jana Nepomuckého v pátek  o 14. hod.  Kdo může, dostaví se  samostatně,  my ostatní pojedeme večer společně. Sejdeme se o 17. hod. v klubovně. Podrobnosti jako vždy  ve zvadle.